PORADNIA GINEKOLOGICZNA

PORADNIA GINEKOLOGICZNA

Dr n. med. Marta Maksym
 specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. Filip Bydliński
 specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Mateusz Michalski
 specjalista ginekolog-położnik
 specjalista ginekologii onkologicznej


Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku

od 9:00 do 19:00

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ DZWONIĄC NA NR:

32 241 38 65

Cena

Konsultacja i USG: 200 zł

Kolposkopia od 400 do 600 zł

Cytologia: 50 zł

Wizyta recepturowa: 70 zł – szczegóły


Zakres konsultacji GINEKOLOGIA obejmuje

diagnostyka – USG, cytologia, kolposkopia, bakteriologia

leczenie zachowawcze chorób kobiecych

kwalifikacje do zabiegów operacyjnych

antykoncepcja – metody naturalne, hormonalne, wkładki wewnątrzmaciczne

problemy okresu klimakterium

diagnostyka i leczenie stanów zapalnych narządów płciowych

zaburzenia miesiączkowania, bolesne miesiączkowania

nieprawidłowe krwawienia maciczne

wczesne wykrywanie nienowotworowych i nowotworowych zmian w obrębie narządu rozrodczego

monitoring cyklu


Zakres konsultacji POŁOŻNICTWO obejmuje

diagnostyka wczesnej ciąży

prowadzenie ciąży i porodu

ultrasonografia – ocena rozwoju ciąży, rozwoju płodu

opieka po porodzie

Cytologia Chorzów
Poradnia Ginekologiczna Chorzów

Kolposkopia

Mając na uwadze zdrowie Naszych pacjentów, cały czas się rozwijamy i poszerzamy zakres oferowanych usług. W Medica Nasz specjalista w dziedzinie ginekologii dr Mateusz Michalski  będzie wykonywać KOLPOSKOPIE. Jest to badanie polegające na oglądaniu szyjki macicy, pochwy i sromu za pomocą urządzenia optycznego, mikroskopu zwanego kolposkopem. Obok cytologii jest to najważniejsze badanie umożliwiające diagnozowanie zmian w obrębie szyjki macicy oraz dokładną ocenę pozostałych części dolnego odcinka narządów rodnych kobiety. Ta nieinwazyjna i bezbolesna metoda pozwala na wczesne rozpoznanie: zmian przednowotworowych, wczesnych postaci raka szyjki macicy, różnych infekcji w tym HPV. Kolposkopia jest badaniem bezpiecznym do tego stopnia, że może być bez przeszkód wykonywana u kobiet w każdym wieku oraz u kobiet w ciąży. Nie ma żadnych powikłań. Może być przeprowadzana wielokrotnie.

Kiedy należy wykonać kolposkopię?

• gdy wynik badania cytologicznego jest nieprawidłowy;
• przy wykryciu infekcji HPV;
• dla szybszego i dokładniejszego różnicowania rodzaju zakażeń dróg rodnych (grzybicze, bakteryjne, wirusowe czy pierwotniakowe);
• w celu pobrania wycinku do badania histopatologicznego;
• aby dokładnie ocenić zmiany sugerujące stan przedrakowy, raka przedinwazyjnego oraz raka naciekającego;
• w celu kontroli poprzednich nieprawidłowych zmian w badaniu kolposkopowym.

Jak przygotować się do badania?

w okresie kilku dni przed badaniem nie powinno się współżyć seksualnie, dokonywać irygacji pochwy ani poddawać się badaniu ginekologicznemu, gdyż może to wpłynąć niekorzystnie na ocenę obrazu kolposkopowego. Badania nie wykonuje się w okresie krwawienia miesiączkowego.

Jak wygląda takie badanie?

kolposkopię przeprowadza ginekolog na fotelu ginekologicznym w takiej samej pozycji jak przy badaniu. Najpierw lekarz wkłada wziernik dopochwowy, aby uwidocznić szyjkę macicy. Następnie zbliża obiektyw kolposkopu do pochwy (nie wkłada go do środka) i ogląda wydzielinę. Potem przemywa szyjkę płynem fizjologicznym (0,9% NaCl), w celu usunięcia śluzu, po czym ogląda nabłonek szyjki oraz jej naczynia. Kolejnym etapem jest przemycie szyjki 3% kwasem octowym. W ten sposób można zobaczyć niewidoczne wcześniej zmiany patologiczne w nabłonku. Aby uzyskać pewność, w następnej kolejności przemywa się szyjkę jodkiem potasu (płyn Lugola), co powinno potwierdzić zaobserwowane wcześniej zmiany lub ich brak. Jeżeli w czasie kolposkopii lekarz zobaczył podejrzane obszary, od razu może pobrać z nich małe wycinki do badania histopatologicznego. W sumie całe badanie trwa kilkanaście minut.

Ile kosztuje kolposkopia ?

• badanie diagnostyczne: 200zł
• badanie diagnostyczne plus badanie histopatologiczne czyli pobranie wycinków w celu dalszej diagnozy: 400zł

Ginekologia – dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego. Najczęstsze problemy, jakimi zajmują się ginekolodzy, to: zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcja, niepłodność, nowotwory narządów rodnych.

Położnictwo – dziedzina medycyny zajmująca się fizjologicznym okresem ciąży, porodu i połogu.

Ginekologia – dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego. Najczęstsze problemy, jakimi zajmują się ginekolodzy, to: zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcja, niepłodność, nowotwory narządów rodnych.

Położnictwo – dziedzina medycyny zajmująca się fizjologicznym okresem ciąży, porodu i połogu.

Niepłodność  stan, w którym zachodzi niemożność zajścia w ciążę pomimo rocznego współżycia seksualnego z przeciętną częstotliwością 3–4 stosunków tygodniowo, bez stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych.
Problem dotyczy 10–15% par w wieku reprodukcyjnym; w 35% przyczyna niepłodności leży po stronie kobiety i w tylu samo po stronie mężczyzny, a za 10% odpowiadają oboje. W 20% przypadków nie da się określić jednoznacznej przyczyny (niepłodność idiopatyczna).

Wyróżnia się dwa rodzaje niepłodności:

• sterilitas – trwałą niemożność zajścia w ciążę,
• infertilitas – niemożność donoszenia ciąży.

W odróżnieniu od niepłodności, bezpłodność to trwała niemożność posiadania potomstwa, np. z powodu braku jajników (u płci żeńskiej) lub jąder (u płci męskiej).

Jeżeli martwisz się, że dotyczy Ciebie ten problem, zgłoś się wraz z partnerem do Naszego specjalisty dr Filipa Bydlińskiego.

Antykoncepcja Katowice:
zwana również kontrolą narodzin lub kontrolą płodności – zbiór metod lub środków służących zapobieganiu ciąży. Planowanie, udostępnianie i stosowanie antykoncepcji nazywane jest planowaniem rodziny. Bezpieczny seks, w tym stosowanie męskich lub żeńskich prezerwatyw, może również uchronić przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Antykoncepcja stosowana jest już od czasów starożytnych, jednak skuteczne i bezpieczne metody stały się dostępne dopiero w XX wieku. W niektórych kulturach dostęp do antykoncepcji jest celowo ograniczany, ponieważ uznawana jest ona za moralnie lub politycznie niepożądaną.

Do najskuteczniejszych metod antykoncepcji należą:

• sterylizacja polegająca na wazektomii u mężczyzn i podwiązaniu jajowodów u kobiet
• wkładki domaciczne i implanty antykoncepcyjne
• hormonalne środki antykoncepcyjne, w tym pigułki doustne, plastry, krążki dopochwowe i zastrzyki.
Do mniej skutecznych metod należą metody barierowe, takie jak:
• prezerwatywy, diafragma, gąbka antykoncepcyjna i metody objawowo-termiczne.

Najmniej skuteczne metody to środki plemnikobójcze i przerwanie stosunku przez mężczyznę przed ejakulacją.
Sterylizacja jest metodą wysoce skuteczną, jednak zazwyczaj nieodwracalną. Wszystkie pozostałe metody są odwracalne natychmiast po zaprzestaniu ich stosowania. Antykoncepcja postkoitalna umożliwia zapobieganie ciąży w okresie kilku dni po stosunku seksualnym bez zabezpieczenia zwana „pigułką po”. Abstynencja seksualna uznawana jest przez niektórych za metodę kontroli narodzin, jednak edukacja seksualna dopuszczająca wyłącznie abstynencję może spowodować wzrost liczby ciąż u nastolatek, jeżeli nie zostanie uzupełniona o edukację w zakresie antykoncepcji.

W Naszej placówce MEDICA oferujemy najwyższej jakości wkładki domaciczne i implanty antykoncepcyjne. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij TUTAJ

 

Cytologia:
to wymaz z szyjki macicy, jest podstawowym badaniem profilaktycznym raka szyjki macicy, z którego powinny korzystać zarówno nastolatki, jak i kobiety w wieku rozrodczym.W Naszym Centrum Medycyny Medica każdy lekarz zaleca i wykonuje cytologie, sprzętem najwyższej jakości m.in. sterylną szczoteczką Cyto-Brush. Dzięki cytologii udaje się zapobiec 60–80 % przypadków inwazyjnego raka szyjki macicy, ponieważ to badanie wykrywa go jeszcze w stadium przedinwazyjnym, kiedy jest w pełni wyleczalny. Cytologia pozwala też stwierdzić zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), które ma związek z tym nowotworem. Nie jest on bowiem uwarunkowany genetycznie ani dziedziczny.

Cytologia jest wykorzystywana nie tylko w celu wczesnego wykrywania ewentualnych zmian nowotworowych, lecz także w celu kontroli leczenia zachowawczego i operacyjnego nadżerki tarczy szyjki macicy, diagnostyki stanu nabłonka pochwy, oceny działania leków hormonalnych i określenia terminu owulacji i czasu trwania II fazy cyklu.

Jak przygotować się do badania?

• wymazu z szyjki macicy nie pobiera się w czasie miesiączki.
• na cytologię najlepiej zgłaszaj się między czwartym dniem po miesiączce, a czwartym dniem poprzedzającym kolejną.
• odczekaj też choć dwa dni, jeśli stosowałaś jakiekolwiek środki dopochwowe (np. lecznicze, antykoncepcyjne) lub irygacje.
• warto również wiedzieć, że przed badaniem cytologicznym nie można współżyć.
• poza tym nie należy poddawać się badaniu ginekologicznemu w ciągu 24 godzin przed planowaną cytologią
• w przypadku infekcji intymnej (mogą o tym świadczyć upławy, swędzenie, pieczenie) badanie lepiej zrobić po wyleczeniu schorzenia, ponieważ z powodu istniejącego stanu zapalnego pobrany przez ginekologa wymaz może nie nadawać się do oceny.

Kiedy zrobić ją pierwszy raz?

Pierwszy raz powinno się wykonać cytologię w wieku 20-25 lat lub wkrótce po rozpoczęciu życia płciowego (najpóźniej 3 lata po rozpoczęciu współżycia). Im wcześniej dziewczyna przechodzi inicjację seksualną, tym wcześniej powinna zrobić pierwsza cytologię.

Jak często robić cytologię?

badanie powinno być robione raz w roku, a jeśli wykonuje się cytologię na podłożu płynnym – co 2 lata. Jeżeli 3 kolejne wyniki są prawidłowe, kobiety 30-letnie lub starsze mogą być badane co 2–3 lata.Kobiety, które często zmieniają partnerów seksualnych powinny jednak robić je co roku. Wraz z ilością partnerów rośnie bowiem ryzyko zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego HPV, którego kilka odmian jest kancerogennych. Przy takim trybie życia warto wykonywać co jakiś czas także test na obecność wirusa HPV.


ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Oferujemy konkurencyjne ceny, krótkie terminy oczekiwania na wizyty, jak i elastyczność w ustalaniu daty i godziny.

Cały zespół pracuje na najnowocześniejszym sprzęcie, spełniającym najwyższe, światowe standardy, to powoduje że Nasze usługi są wykonywane na najlepszym poziomie.

Ginekologia Gzmedica

UdostępnijEmail to someone