PORADNIA CHORÓB PIERSI

ONKOLOGICZNA

PORADNIA CHORÓB PIERSI

ONKOLOGICZNA

Dr n. med. Łukasz Głogowski
– specjalista onkologii klinicznej


Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku

od 9:00 do 19:00

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ DZWONIĄC NA NR:

Pokaż numer

Cena

Konsultacja + USG piersi i węzłów chłonnych: 150 zł

Konsultacja onkologiczna: 100 zł

Biopsja cienkoigłowa: 150 zł


Zakres konsultacji obejmuje:
rozpoznanie i leczenie

USG piersi wraz z konsultacją i ewentualnym planem leczenia

profilaktyka onkologiczna

poradnictwo onkologiczne w przypadku pacjentów genetycznie obciążonych

Poradnia Onkologiczna Katowice

Warto pamiętać, że rak piersi, by osiągnąć wielkość dwóch centymetrów, rozwija się około ośmiu lat. Przy systematycznej kontroli, badaniu palpacyjnym każdego miesiąca, a także dzięki regularnemu wykonywaniu USG można wykryć guzki na etapie, gdy są małe i łatwiejsze do wyleczenia. Każdą zmianę w wyglądzie piersi trzeba pokazać lekarzowi. Nie musi być to zmiana nowotworowa, ale lepiej to sprawdzić. 80% zmian w piersiach to niegroźne torbiele, gruczolakowłókniaki lub brodawczaki, które nie wymagają leczenia farmakologicznego czy operacyjnego.

Onkologia-dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami nowotworowymi ich rozpoznaniem i leczeniem.

USG piersi Katowice jest badaniem profilaktycznym wykrywającym raka piersi. Pozwala wykryć najmniejsze guzki w piersiach, we czesnym etapie ich rozwoju. Badanie to należy wykonywać regularnie, zwłaszcza w przypadku kobiet po 30. roku życia. Jest to badanie bezbolesne. Poprzedzone jest zwykle wywiadem lekarskim. Wskazaniami do badania są bóle piersi, wyczuwalne zmiany, wycieki z brodawek sutkowych, stosowanie hormonalnej terapii zastępczej oraz występowanie raka sutka w rodzinie. Podczas badania można wykonać biopsje cienkoigłową w celu dalszej, dokładniejszej diagnostyki.

Biopsja cienkoigłowa– polega na nakłuciu guzka igłą o średnicy 0,6 mm. Gdy nie można go zlokalizować palcami, nakłucie wykonuje się pod kontrolą USG lub mammografu. Zassany, czyli zaaspirowany przez igłę materiał po odpowiednim przygotowaniu jest oglądany pod mikroskopem przez patomorfologa. Pobranie próbki nie boli. Nie należy się obawiać, nakłucie zmiany nie prowadzi do rozsiania komórek nowotworowych ani zezłośliwienia tych, które znajdują się w guzku. Biopsja gruboigłowa jest zlecana, gdy biopsja cienkoigłowa nie pomogła w rozpoznaniu rodzaju zmiany w piersi. Zabieg jest bolesny i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Igła, którą pobiera się materiał do analizy, ma grubość trzech milimetrów. Następnie przeprowadza się badanie histopatologiczne, by potwierdzić lub wykluczyć obecność komórek nowotworowych i określić rodzaj guza (łagodny czy złośliwy).


ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Oferujemy konkurencyjne ceny, krótkie terminy oczekiwania na wizyty, jak i elastyczność w ustalaniu daty i godziny.

Cały zespół pracuje na najnowocześniejszym sprzęcie, spełniającym najwyższe, światowe standardy, to powoduje że Nasze usługi są wykonywane na najlepszym poziomie.

Profilaktyka onkologiczna

UdostępnijEmail to someone