Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+

Dentyści – stomatologia zachowawcza, profilaktyka, endodoncja

W naszych gabinetach dentystycznych uzyskacie Państwo pomoc przy różnych dolegliwościach, a także wtedy, kiedy pragniecie zapobiec powstawaniu chorób.

W ramach stomatologii zachowawczej zajmujemy się leczeniem próchnicy, a więc usuwamy chorą tkankę oraz zakładamy uzupełnienia. W przypadku, gdy bakterie zaatakują miazgę zębową, wykonujemy zabiegi z zakresu endodoncji, a więc leczenie kanałowe zębów. W przychodni Medica przeprowadzamy także chirurgiczne usunięcie zębów. Wspieramy również dorosłych i dzieci podczas profilaktyki stomatologicznej.


Dorota Żelezik

Lekarz dentysta
Przyjmuje w piątki od 9:00-20:00
oraz w co drugą sobotę miesiąca (konieczna rejestracja tel.)
Lekarz stomatolog w Medica Centrum Medycyny i Stomatologii
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W codziennej praktyce zawodowej zajmuje się stomatologią zachowawczą dzieci i dorosłych, chirurgią, endodoncją oraz protetyką. Kładzie nacisk na indywidualne podejście do pacjenta, a w szczególności dba o to przy pracy z najmłodszymi. Szkoliła się również za granicą, odbywając praktyki w Wielkiej Brytani oraz podczas rocznego pobytu we Włoszech w ramach wymiany studentów Erasmus.

Aleksander Tarnawski

Lekarz Stomatolog i Ortodonta
Lekarz stomatolog i ortodonta, w Medica Centrum Medycyny i Stomatologii
specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym dzieci i dorosłych, stosując w swojej pracy wiele nowoczesnych metod leczenia wad zgryzu bez usuwania zębów, takich jak aparaty samoligaturujące Systemu Damon, In-Ovation, aparaty lingwalne Incognito czy trójwymiarową - 3D technologię projektowania uśmiechu INSIGNIA. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje na licznych szkoleniach, prowadzonych przez największe autorytety na świecie z dziedziny ortodoncji. Autor i współautor publikacji naukowych w zagranicznych czasopismach medycznych. Ortodoncja jest jego pasją.

Sprawdź naszą ofertę

Stomatologia

Stomatologia zachowawcza
Próchnica jest bakteryjną chorobą tkanek twardych zęba i stanowi jedną z najpowszechniejszych chorób zębów dotykająca Polaków. Jej leczenie polega na usunięciu ze struktury zęba tkanek zainfekowanych bakteriami. Po eliminacji zmienionych chorobowo tkanek należy je zastąpić wypełnieniami, a więc tzw. plombami. Zapraszamy dentysta Chorzów.
Endodoncja
Leczenie kanałowe polega na usunięciu bakterii oraz zainfekowanej miazgi (czyli nerwu, naczynek krwionośnych i tkanki łącznej) znajdujących się wewnątrz zęba. Powstałe w ten sposób miejsce wypełnia się materiałem pochodzenia naturalnego. Mimo iż taki ząb nazywa się martwym to w wielu przypadkach jest to jedyna szansa na jego uratowanie.
Chirurgia
Usunięcie zębów to dla stomatologa ostateczność. Wskazaniem do ekstrakcji zęba są głównie stany chorobowe, które nie poddają się leczeniu zachowawczemu. W razie braku innej możliwości gwarantujemy, że w naszej przychodni poczują się Państwo komfortowo.

Profilaktyka

Domowe zabiegi, które codziennie wykonujemy nie są w stanie ustrzec nas przed gromadzeniem się kamienia i osadów na naszych zębach. Profilaktyczne, regularne usuwanie kamienia nazębnego i osadów ustrzeże nas przed rozwojem próchnicy a także zmniejszą ryzyko występowania chorób dziąseł i przyzębia.
Lakowanie bruzd polega na wypełnianiu szczelin i zagłębień, które tworzą się w naszych zębach. Zabiegi te uniemożliwiają dostęp bakteriom do zęba, dlatego też są niezbędne dla utrzymania zdrowych i pięknych zębów wykonuje to dentysta Katowice.
By utrzymać zęby w dobrym stanie należy dostarczać im odpowiedniej ilości fluoru. Dlatego też dwa razy w roku powinniśmy wykonać fluoryzację uzębienia. Polega ona na wcieraniu w powierzchnię zęba lakierów fluorowych, które skutecznie zapobiegają rozwojowi próchnicy.