Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+

Protetyka

Protetyka

Korony i mosty porcelanowe
Korona zęba stanowi rodzaj nakładki, która jest idealnym rozwiązaniem dla osób o zaawansowanych zniszczeniach w strukturze zęba. Zakłada się ją na naturalny ząb, również w przypadku gdy obok ma być zamocowany most protetyczny. Ten z kolei jest kierowany dla osób, które chcą nadbudować większe ubytki w uzębieniu i stanowi stałe uzupełnienie protetyczne. Typowy most składa się z koron protetycznych osadzonych na zębach filarowych, które do tego zabiegu muszą zostać zeszlifowane. W naszej przychodni wykonujemy korony i mosty z porcelany o wyjątkowej trwałości.
Protezy szkieletowe i akrylowe
Protezy kierowane są dla osób, u których z powodu małej ilości zębów lub ich braku nie można wykonać mostu protetycznego. Jednak w odróżnieniu od nich protezy stanowią uzupełnienia ruchome, czyli wyjmowane przez pacjenta z jamy ustnej. W przypadku protez szkieletowych sztuczne zęby osadzone są na metalowym szkielecie, który przymocowuje się do pozostałych zębów klamrami i cierniami.
Licówki porcelanowe
Licówki porcelanowe stanowią rodzaj cieniutkich nakładek „listków”, które zakłada się na zęby głównie w celach estetycznych. Dzięki nim pacjent nie tylko zyskuje śnieżnobiały uśmiech, ale także proste uzębienie.

Dowiedz się o promocjach w czasie konsultacji

Umów się na wizytę