Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+

Poradnia neurochirurgiczna i leczenia bólu kręgosłupa

dr n med. Krzysztof Zapałowicz

Klinika Neurochirurgii i Chirurgii Nerwów Obwodowych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Samodzielny Szpital Kliniczny nr. 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
Przyjęcia w czwartki od 16:00

NEUROCHIRURGIA i BÓL KRĘGOSŁUPA

NEUROCHIRURGIA – to dział medycyny zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem (najczęściej operacyjnym) chorób układu nerwowego (mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów) oraz struktur anatomicznych stanowiących jego bezpośrednie otoczenie: czaszki i kręgosłupa. Do najczęstszych chorób leczonych operacyjnie należą: choroby naczyń mózgowych, urazy i ich następstwa, nowotwory, choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa. U dzieci istotną grupę patologii stanowią wady rozwojowe mózgu, czaszki, rdzenia kręgowego i kręgosłupa. W takich przypadkach pomocna jest poradnia leczenie bólu kręgosłupa Katowice.

WARTO WIEDZIEĆ
  • Częstą przyczyną bólów głowy są zmiany zwyrodnieniowe szyjnego odcinka kręgosłupa.
  • Złamania kręgów powodowane przez osteoporozę można leczyć zabiegiem małoinwazyjnym (bez operacji), co daje szybkie zmniejszenie bólu.
OFERTA
W tutejszej poradni neurochirurg udziela konsultacji, w ramach których gwarantowane jest: badanie pacjenta, interpretacja wyników badań obrazowych, diagnoza i wskazanie rodzaju leczenia, leczenie farmakologiczne, kwalifikacja do leczenia operacyjnego i opieka pooperacyjna (zwolnienie z pracy).

Możliwy jest natychmiastowy małoinwazyjny zabieg przeciwbólowy – iniekcja sterydów lub środków znieczulających lub zabiegi wyłączające na dłuższy czas odczucie bólu.

KRĘGOSŁUP W szczególności konsultacje ukierunkowane są na rozpoznawanie i leczenie bólu powodowanego przez choroby kręgosłupa (rwa szyjno-ramienna, rwa kulszowa, bóle karku i pleców). Typowe przyczyny takiego bólu to przepuklina jądra miażdżystego, choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, złamania na tle osteoporozy, kręgozmyk, bóle mięśni i powięzi w sąsiedztwie kręgosłupa.

NERWY Inne częste patologie powodujące ból to choroby nerwów obwodowych – skutki ucisku, urazów, ból neuropatyczne lub bóle powodowane lub guzy nerwów. Badania przeprowadza neurochirurg Chorzów.