PORADNIA FIZJOTERAPEUTYCZNA

PORADNIA FIZJOTERAPEUTYCZNA

Mgr Iwona Miodońska
– fizjoterapeuta


Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku

od 9:00 do 19:00

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ DZWONIĄC NA NR:

Pokaż numer

Cena

Pierwsza wizyta 60 MIN – 100ZŁ
KONSULTACJA I USTALENIE PLANU LECZENIA, PIERWSZY ZABIEG FIZJOTERAPEUTYCZNY

KOLEJNE WIZYTY:
WIZYTA 30 MIN – 50 ZŁ
WIZYTA 60 MIN – 80ZŁ
PAKIET 5 WIZYT PO 30 MIN – 200ZŁ
PAKIET 5 WIZYT PO 60 MIN – 350ZŁ


Fizjoterapia jest pojęciem nierozerwalnie związanym z “rehabilitacją medyczną”. Przez fizjoterapię rozumie się zespół metod leczniczych wykorzystujących zjawisko reaktywności organizmu na bodźce.

Zakres OFERTY:

Terapia manualna (metoda rehabilitacji narządu ruchu w koncepcji MAITLAND)
Jak sugeruje sama nazwa „terapia manualna”, wiąże się ona z pracą rąk terapeuty na ciele pacjenta. Takie podejście pozwala na dokładnie zlokalizowaną mobilizację i terapię problemu, np. w obrębie kręgosłupa. Techniki manualne mogą być wykorzystane bezpośrednio także na stawach takich jak biodro, kolano czy bark, wpływając pozytywnie na ich ograniczenia ruchomości i ból.
Terapia manualna może pomóc w następujących dolegliwościach: problemy z plecami i dyskami, kark i problemy z kręgosłupem szyjnym, zapalenie stawów, np. w biodrze, kolanie, kręgosłupie, ból okolicy twarzy, bóle głowy i problemy żuchwowe, podrażnienie nerwów, jak np. drętwiejące ręce, rwa kulszowa, ból kolana, jako wynik np. uszkodzenia więzadła lub problemu z łąkotką, problemy z łokciem, takie jak łokieć tenisisty, dysfunkcje związane z dłonią, np. jako wynik złamania lub zespołu cieśni nadgarstka, problemy ze stopą, np. po rozerwaniu więzadła.

Terapia metodą PNF (opierając się na budowie anatomicznej człowieka PNF proponuje ruchy naturalne, przebiegające trójpłaszczyznowo, zbliżone
do aktywności dnia codziennego. Ruchy te prowadzone są wzdłuż skośnych (diagonalnych) – osi ruchu, które ze względu na swój przebieg stwarzają możliwość zaktywizowania największej ilości mięśni należących do tego samego łańcucha mięśniowego)

Masaż klasyczny kręgosłupa

Masaż sportowy (zadaniem tego masażu jest doprowadzenie w krótkim czasie organizmu sportowca po dużym wysiłku do stanu prawidłowego)

Masaż limfatyczny (do głównych zadań masażu należy: przeciwdziałanie lub likwidacja obrzęku zapalnego, chłonnego, zastoinowego czy onkotycznego oraz przyspieszenie usunięcia z organizmu produktów przemiany materii)

Ocena funkcjonalna FMS (jest koncepcją, która umożliwia kompleksową analizę jakości podstawowych wzorców ruchowych, ocenę ryzyka kontuzji oraz stwierdzenie istnienia ograniczeń i asymetrii)

Ćwiczenia indywidualne:

Kinesiotaping (metoda terapeutyczna, która polega na oklejaniu wybranych części ciała specjalnymi elastycznymi plastrami)

Nordic Walking (forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami)


ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Oferujemy konkurencyjne ceny, krótkie terminy oczekiwania na wizyty, jak i elastyczność w ustalaniu daty i godziny.

Cały zespół pracuje na najnowocześniejszym sprzęcie, spełniającym najwyższe, światowe standardy, to powoduje że Nasze usługi są wykonywane na najlepszym poziomie.

Poradnia fizjoterapeutyczna

UdostępnijEmail to someone