PARTNERZY

Zapraszamy pacjentów objętych opieką medyczną u naszych partnerów

PARTNERZY

Zapraszamy pacjentów objętych opieką medyczną u naszych partnerów

Protetyka Katowice

Mosty protetyczne są w stanie wypełnić braki w zębach i są umiejscowione wewnątrz jamy ustnej na stałe. Mosty protetyczne konstruuje się z przęsła, które odtwarza pierwotną postać i podstawowe funkcje oraz koron protetycznych, które mocują je na filarach. Protetyka Chorzów pozwala na elegancką prezencję pacjenta, mimo tego, że utracił on już swoje naturalne zęby.

Ortodonta Katowice

Ortodonta Katowice to lekarz, parający się terapią wad zgryzu, wad twarzowo-szczękowych oraz polepszaniem patologii zębowych. Terapie ortodontyczną przeprowadza się u ludzi niezależnie od tego ile mają lat, z powodów takich jak zapobieganie czy estetyka. W Polsce terapie ortodontyczne refunduje się częściowo do ukończenia 12 roku życia, prócz aparatów stałych. Po 13. urodzinach leczenie jest odpłatne. Ortodonta Katowice jest specjalistą, który zajmuje się profilaktyką, rozpoznaniem i terapią wad zgryzu oraz zębów.

Dentysta Katowice

Dentysta Chorzów oraz stomatolog są słowami podobnymi, aczkolwiek określają innego specjalistę. Jaka jest między nimi różnica? Dentysta Katowice jest fachowcem zajmującym się zębami, dentysta w Łacinie to dens czyli ząb. Stomatolog zaś, nie skupia się wyłącznie na kuracji zęba. Zna się też na leczeniu błon śluzowych, przyzębia lub innych tkanek obecnych w jamie ustnej. Słowo stomatolog pochodzi z języka greckiego, odpowiednio stoma to usta a logia – nauka.

UdostępnijEmail to someone