Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+

Ortodoncja

Ortodoncja
jest gałęzią stomatologii polegającą na profilaktyce i leczeniu wad zgryzu oraz niedoskonałości szczękowo-twarzowych u dzieci i dorosłych. Medica Centrum Medycyny i Stomatologii posługuje się w tym celu sprzętem najwyższej technologii, który pozwala na konstruowanie mało widocznych aparatów ortodontycznych, jednocześnie skracających czas leczenia. Piękny uśmiech to nie tylko białe, ale przede wszystkim proste i równe zęby. Dzięki idealnemu uzębieniu zyskujemy pewność siebie, okazując zadowolenie bez zbędnego zasłaniania ust i krępacji. Zadbany uśmiech to nie tylko komfort wizualny, ale przede wszystkim zminimalizowane ryzyko pojawienia się próchnicy i zaawansowanych chorób przyzębia. Dlatego specjaliści z kliniki Medica Centrum Medycyny i Stomatologii zadbają zarówno o Państwa zdrowie, jak i wygląd, którego wszyscy będą Państwu zazdrościć.
Medica Centrum Medycyny i Stomatologii
stosuje u swoich pacjentów aparaty samoligaturujące, które są stałymi aparatami ortodontycznymi. Zamki samoligaturujące w odróżnieniu od klasycznych nie posiadają żadnych dodatkowych mocowań. Aparaty wyposażone są za to w klapki, które zatrzaskują łuk podczas każdej wymiany. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu aparat znacznie skraca czas leczenia.

W naszej klinice oferujemy Państwu różnorodne rozwiązania:
in-ovation
Z zamkami In-Ovation C uśmiech jest promienny i czarujący…
Największą zaletą aparatów na zęby wykorzystujących system In-Ovation jest ich wysoka estetyka. Zastosowanie zamków ceramicznych sprawia, że aparat ten jest praktycznie niewidoczny na zębach. Co więcej, system ten wykorzystuje zjawisko mechanizmu poślizgowego, który nie wymaga dużych sił do przesuwania zębów. W wyniku tego Twoje leczenie nie tylko zajmuje mniej czasu i wymaga mniej wizyt u ortodonty, ale też jest znacznie wygodniejsze niż przy użyciu tradycyjnych zamków.

Znakomity powód do uśmiechuOczywiste zalety
Możesz wyglądać doskonale oraz czuć się pewnie zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu leczenia, dzięki temu, że zamki systemu In-Ovation C są delikatne oraz mają niższy profil niż inne zamki bezligaturowe. Dodatkowo nie ma potrzeby stosowania elastików ani ligatur, co powoduje mniejsze podrażnienia, wolniejsze odkładanie się płytki nazębnej, mniej problemów z utrzymaniem czystych zębów. System In-Ovation C nie tylko prostuje zęby, ale także dzięki wyjątkowej interaktywnej technologii, pozwala Twojemu lekarzowi stopniowo osiągnąć precyzyjne rezultaty potrzebne do uzyskania optymalnych proporcji twarzy w trakcie ostatniej fazy leczenia.

Zalety stosowania In-Ovation C:
 • doskonała estetyka
 • ludzie zauważają Ciebie, a nie zamki
 • krótsze wizyty -skrócony czas leczenia
 • mniej wizyt
 • większa wygoda
 • lepsze proporcje twarzy i ładniejszy wygląd
 • zdrowy i atrakcyjny uśmiech.


wykres
Dzięki zastosowaniu systemu In-Ovation liczba wizyt ulega zmniejszeniu średnio o 40%.
aparat

Czym wyróżnia się System Damona?
System Damona stosuje unikalną filozofię leczenia wychodzącą poza proste zęby w celu stworzenia szerokich, pięknych uśmiechów. Takie podejście do leczenia bierze pod uwagę przewidywany wygląd pacjentów w wieku 40, 50 lat i powyżej. Minęły już czasy, kiedy leczenie ortodontyczne powodowało duży dyskomfort. System DAMONA działa poprzez wysokiej technologii mechanizm poślizgowy, w którym zmniejszony nacisk na Twoje zęby przesuwa je w przyjemny sposób na poprawną pozycję. Z Systemem Damona czas leczenia w przeważającej liczbie przypadków jest krótszy niż przy typowych zamkach. Krótszy czas leczenia oznacza mniej wizyt oraz piękny uśmiech…. szybciej.

Zalety udowodnione klinicznie
 • Nadzwyczajne rezultaty dla uśmiechu i twarzy
 • System Damona stosuje unikalną filozofię leczenia wychodzącą poza proste zęby w celu stworzenia szerokich, pięknych uśmiechów. Takie podejście do leczenia bierze pod uwagę przewidywany wygląd pacjentów w wieku 40, 50 lat i powyżej.

 • Krótszy czas leczenia i mniej wizyt kontrolnych
 • Z Systemem Damona czas leczenia w przeważającej liczbie przypadków jest krótszy niż przy typowych zamkach. Krótszy czas leczenia oznacza mniej wizyt oraz piękny uśmiech…. szybciej.

 • Większy komfort bez użycia ligatur
 • Minęły już czasy, kiedy leczenie ortodontyczne powodowało duży dyskomfort. System DAMONA działa poprzez wysokiej technologii mechanizm poślizgowy, w którym zmniejszony nacisk na Twoje zęby przesuwa je w przyjemny sposób na poprawną pozycję.

 • Brak ekstrakcji zębów i wyciągów zewnątrzustnych w większości przypadków
 • Klinicznie sprawdzony sposób leczenia, który wyrównuje zęby delikatniej i pozytywnie zmienia estetykę twarzy, w większości przypadków bez ekstrakcji i bez aparatów rozrywających szew podniebienny

 • Dla każdej grupy wiekowej
 • Proste zęby i piękny uśmiech mogą podnosić w każdym wieku samoocenę i poczucie wiary we własne możliwości oraz jednocześnie natychmiast polepszają zdrowie jamy ustnej. Zapytaj swojego lekarza ortodontę, czy System Damona jest odpowiedni dla Ciebie.


Innowacyjna technologia
Damon Medica Centrum Medycyny i Stomatologii
W zamkach systemu Damona zastosowano pasywny mechanizm poślizgowy w celu utrzymania drutu w zamku. Pozwala to na szybsze i wygodniejsze przesuwanie zamków.

Damon aparat
W innych rodzajach zamków stosowane są ligatury elastyczne lub aktywne klapki, które „wiążą” łuki do zamków.
Ligatury elastyczne i aktywne klapki mogą działać jak „hamulce” w wyniku czego pojawia się tracie i nacisk skutkując dłuższym i mniej komfortowym leczeniem.
Insignia technologia

Co wyróżnia technologię insignia?
Technologię Insignia w odróżnieniu od tradycyjnych metod ortodontycznych charakteryzuje cyfrowe planowanie leczenia. Aparaty tego typu składają się ze specjalnie produkowanych zamków i drutów dopasowanych do konkretnego pacjenta. Podczas wizyt ortodontycznych lekarz przeprowadza badanie wstępne, wykonuje zdjęcia uzębienia oraz pobiera wycisk, na podstawie którego przy pomocy Systemu Insignia projektowany jest unikatowy model pożądanego uzębienia. Dzięki tej innowacyjnej metodzie pacjent już w początkowej fazie leczenia może zobaczyć swój przyszły uśmiech.
Clear Aligner

Clear Aligner
Clear Aligner to sposób leczenia polegający na użytkowaniu specjalistycznych przeźroczystych nakładek dopasowanych do każdego pacjenta przez 20 godzin na dobę. Ta metoda jest rozwiązaniem komfortowym, ponieważ w odróżnieniu od aparatów stałych, pacjent może zdjąć aparat w wyjątkowych sytuacjach. Mimo iż Clear Aligner nie pomoże w przypadku poważnych wad zgryzu, ale może być skutecznie łączony z innymi metodami leczenia ortodontycznego.

Clear Aligner ma szerokie spektrum zastosowań ortodontycznych. Nie sprawdza się co prawda w przypadkach daleko posuniętych wad zgryzu, natomiast jest skutecznie łączony z innymi metodami.
Dodatkową zaletą aparatu opracowanego metodą Clear Aligner jest brak kosztów związanych ze ściąganiem aparatu ortodontycznego w przypadku konieczności wykonania rezonansu czy tomografii.Dla kogo?
Aparaty Clear Aligner przeznaczone są dla osób, które potrafią się same zdyscyplinować i są zdeterminowane w osiągnięciu upragnionego uśmiechu. Pacjent musi bowiem zdać sobie sprawę, że aby cieszyć się zdrowym i równym uzębieniem musi przestrzegać zaleceń lekarza oraz codziennego noszenia unikatowych nakładek.

W przeciwieństwie do tradycyjnej ortodoncji i jej filozofii „jeden rozmiar pasuje dla każdego pacjenta”, zamki i druty Insignia są zaprojektowane specjalnie dla Ciebie. Dzięki temu możesz osiągnąć promienny uśmiech odzwierciedlający Twoją osobowość.

 • Insignia może skrócić czas noszenia zamków o 25%.
 • Insignia przesuwa granicę nauki i sztuki ortodoncji poza dotychczasowo dostępne możliwości w przypadku zamków tradycyjnych.
 • Insignia pomaga przygotować precyzyjny plan leczenia odpowiadający Twoim indywidualnym potrzebom.
 • Insignia pozwala na obejrzenie Twojego nowego uśmiechu zanim rozpocznie się leczenie.
Korzyści dla Ciebie!
 • Krótszy czas leczenia - Aparat zakładany jest przed naklejeniem aparatu stałego. Pozwala to przyspieszyć przemieszczanie zebów i skrócić okres noszenia zamków.
 • Wczesne włączenie wyciągów elastycznych - Wyciągi są stosowane już na początku leczenia, gdy jesteś podekscytowany podjęciem terapii ortodontycznej, a nie na jej końcu, gdy chciałbyś już zdjąć zamki.
 • Wyśmienita estetyka - Unikalny sposób zaprojektowania aparatu sprawia, ze jest on niemal niewidoczny w Twoich ustach.
 • Brak problemów z wymową - Twoja wymowa nie jest zaburzona, co zdarza się podczas noszenia innych tradycyjnych aparatów ortodontycznych.
 • Brak konieczności stosowania aparatów zewnątrzustnych - Unikniesz używania niewygodnych bardziej inwazyjnych aparatów zewnątrzustnych, jak np. headgear.
 • Gładki, niskoprofilowy kształt - Niskoprofilowy kształt i gładka powierzchnia sprawiają, ze aparat jest bardzo wygodny w noszeniu i nie powoduje dyskomfortu dla warg i policzków.
 • Utrzymanie dobrej higieny jamy ustnej - Aparat jest łatwy do utrzymania w czystości, nie przeszkadza tez w myciu zębów, tak ze w Twoich ustach nie pozostają resztki pokarmowe, co pozwala na łatwe utrzymanie dobrej higieny jamy ustnej.
Korzyści dla Ciebie!
 • Górne i dolne zamki otwiera się „do zgryzu” w celu uniknięcia interferencji z tkankami miękkimi
 • Mechanizm zamykania dostępny z zewnątrz i z łatwym dostępem dla szczotkowania zapewnia bezproblemowe, niezawodne działanie podczas całego leczenia
 • Gładki, pewny i łatwy w obsłudze mechanizm zamykający ze słyszalnymi i dotykowymi wskazówkami
 • Mniejsza głębokość szczeliny poprawia kontrolę torku
 • Niski profil zamka dla komfortu pacjenta i mniej zakłóceń przy nagryzie